Met trots melden wij dat Koninklijke Visio te Grave nu ook CodeWeek School is. Met grote dank aan Pauline Maas voor al het werk. Onderstaand bericht kregen wij van haar school gestuurd. Op vrijdag 7 oktober stond de KickOff van de CodeWeek in Nederland in het teken van het uitdelen van de Labels CodeWeek School. De Koninklijke Visio School uit Grave was trots dat zij één van de drie scholen zijn die het eerste certificiaat in ontvangst mochten nemen vanuit de handen van Eugenia Casariego Artola (vertegenwoordigster van de CodeWeek Brussel van de Europese Commissie).

Sinds twee jaar heeft Visio een leerlijn Computational Thinking met zo’n 30 aangepaste lessen voor onze visueel beperkte leerlingen. Al het materiaal is aangepast zodat onze leerlingen (leeftijd 4-18 jaar) ook met de lessen mee kunnen doen. De lessen worden gegeven als train de trainer, zodat de eigen docenten dit oppakken en er zelf mee aan de slag gaan. De lessen worden nog steeds aangepast aan het niveau van onze leerlingen. We kijken hierin altijd naar Wat Kan Wel en Meedoen Mogelijk Maken. Tevens wordt er een slag gemaakt naar lesssen rond Digitale Geletterdheid (informatie vaardigheden, ict basis vaardigheden en mediawijsheid)

Pauline Maas (Koninklijke Visio) & Eugenia Casariego Artola (CodeWeek.eu) met het School Label
Pauline Maas (Koninklijke Visio) & Eugenia Casariego Artola (CodeWeek.eu) met het School Label

Een greep uit de lessen:

 • Binair tellen
 • Hagelslag robot
 • CodeWise kaart spel
 • BeeBot rijbewijs
 • Pixel tekeningen
 • Verzin je eigen app
 • Scratch jr
 • Scratch
 • Hello ruby materiaal
 • Hedy
 • Python
 • Sonic Pi

Onderstaand filmpje is speciaal door ons gemaakt.

Koninklijke Visio Grave heeft een staf van zo’n 60 personen en bijna 100 leerlingen.

Meer informatie kun je vinden op de website . Over eduVIP (educatie voor Visually Impaired People) geeft digitale ondersteuning aan het onderwijs van leerlingen en studenten met een visuele beperking in het speciaal onderwijs en het regulier onderwijs.

eduVIP en de Webshop zijn een initiatief van de onderwijsinstellingen voor visueel beperkte leerlingen, Bartiméus en Visio.